""

Pasoš grabi ka LŠ, Sporting napreduje

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.04.13. | 20:53

Fereira sve bliža kvalifikacijama za evropsku elitu, tim iz Lisabona pobedio četvrti put u poslednjh pet mečeva

Po starom, dobro oprobanom receptu – tri kod kuće, bod na strani – fudbaleri Pasoš Fereire grabe ka Ligi šampiona. Ovaj tim je apsolutni hit Primeire, za neuspeh ne zna od 2. marta, nanizao je osam mečeva u svim takmičenjima bez poraza, a današnjim remijem protiv Gimaraeša (2:2) dodatno učvrstio treću poziciju na tabeli, koja vodi u kvalifikacije za elitno takmičenje.

Za razliku od Pasoša, Sporting se dugo igrao za živcima navijača, ali ih je na kraju obradovao, četvrtom pobedom u poslednjih pet utakmica. Lavovi su poveli golom Dijega Kapela već u 6. minutu, Nasional izjednačio 16. minuta pre kraja, ali je Roho u završnici podigao Zelene na 7. mesto na tabeli.