"Zvezda dana u Seriji A: Lorenco Pašuti"

Pašuti ispisao istoriju, Karpi upucao Zebre (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.01.16. | 16:50

Napadač domaćina postao je prvi fudbaler koji je dao gol za ovaj klub u sva četiri ranga italijanskog fudbala u trijumfu nad Udinezeom 2:1

Zvezda dana u Seriji A: Lorenco Pašuti

Novajlija u Seriji A Karpi je nastavio sa dobrim igrama u novoj godini, a nakon boda u Rimu protiv Lacija (0:0) u prošlom kolu puleni Fabricija Kastorija zabeležili su važan trijumf u borbi za opstanak protiv Udinezea 2:1 (1:0).

Prednost Karpiju doneo je od danas legendarni napadač ovog tima Lorenco Pašuti koji je pogotkom u 26. minutu ispisao istoriju i postao prvi igrač koji je bio strelac za ovu ekipu u svim rangovima italijanskog fudbala od Serije A, pa sve do Serije D. Dakle, Pašuti je sada upotpunio jedinstveni niz, jer je osim u eliti tresao mreže za svoj tim i u Seriji B, zatim u Serijama C/1 i C/2, kao i u četvrtoligaškom rangu. Uspeh za ponos!

U drugom poluvremenu, Karpi je nakon sjajne akcije preko Loloa u 70. minutu duplirao prednost, a neizvesnost u meč vratio je Duvan Zapata na drugoj strani, čim je lopta krenula sa centra. Mogao je Udineze u finišu da stigne i do remija, gosti su pogodili stativu u 83. minutu, ali je na kraju domaćin izdržao pritisak Zebri i zabeležio značajnu pobedu, posle koje bi mogao da krene u beg iz opasne zone.

Na kraju spomenimo i da je srpski internacionalac Željko Brkić sedeo na klupi Karpija na ovom meču.