"Cvole došao do trijumfa"

Plej-of za Ligu Evrope sve realniji: Cvole nadleteo Rodu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 08.04.16. | 21:44

Domaćin slavio s 3:1

Cvole došao do trijumfaKladioničarskim rečnikom - došao je prelaz 2-1! Kraljevski prelaz viđen je na meču Cvolea i Rode gde je domaći tim slavio s 3:1 i tako barem na kratko došao do 7. mesta na tabeli koje vodi u plej-of za Ligu Evrope. Oasim Buj je bio igrač utakmice pošto je dao dva odlučujuća pogotka, a upisao je i asistenciju.

Roda je povela u 41. minutu preko Markusa Gulona u 41. minutu pa je tako tim iz Kerkrade otišao na odmor sa prednošću. Ipak, u drugom poluvremenu je usledila kanonada domaćih.

Već u 49. minutu pogodio je Kvinsi Menig, a potom je proradio Buj koji je zatresao mrežu gostiju u 73. i 78. minutu za potpun preokret i nova tri boda za Cvole.

Sa ovim trijumfom Cvole je skočio na 7. poziciju koja obezbeđuje plej-of za Ligu Evrope, dok je Roda zabeležila četvrti poraz u poslednjih pet utakmica i tako se dodatno približila zoni ispadanja. Sada ima 31 bod, a Ekscelsior koji je u crvenoj zoni ima 25.