""

Porto opet kolo vodi, tandem Marega - Brahimi bez greške

Vreme čitanja: 1min | pon. 18.12.17. | 23:50

Zmajevi pobedili Maritimo sa 3:1

Zmajevi opet bljuju vatru, više nema dileme. Porto je na svom terenu savladao Maritimo sa 3:1 u poslednjoj utakmici 15. kola Primeire i sada ponovo deli prvo mesto sa lisabonskim Sportingom.

Bila je to četvrta uzastopna pobeda Porta u svim takmičenjima i, zanimljivo, tek treći primljeni gol ovog meseca.

Radost navijačima Porta, kao i mnogo puta u dosadašnjem toku sezone, doneo je tandem Musa Marega - Jasin Brahimi.

Prvi je dao dva gola, a drugi mu je asistirao u oba slučaja. Porto je poveo u 19. minutu preko Dijega Rejesa, ali je sedam minuta kasnije izjednačio Fabio Pašeko.

Pet minuta pre kraja drugi žuti karton i isključenje zaradio je gostujući fudbaler Gamboa, a u sudijskoj nadoknadi Brahimi je asistirao Maregi za prvi gol i novo vođstvo Porta.

Konačan rezultat Marega je postavio posle još jednog dobro dodavanja Brahimija u 78. minutu.

PORTUGALIJA 1 - 15. KOLO

Fereira - Boavista 1:2 (1:0)