""
""

Porto se mučio, a na kraju je gazio u kupu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 03.02.16. | 23:22

Iako večerašnji rezultat to ne pokazuje, Porto je uz dosta muke došao do ove pobede. Tek u 45. minutu Ruben Neves načeo je Žil Visente posle kornera

Portu možda u prvenstvu i ne ide kako bi navijači voleli, ali bi kakav-takav melem na ranu mogao da bude uspeh u nacionalnom kupu. Zmajevi su kao gosti ubedljivo savladali Žil Visente sa 3:0 u prvoj utakmici polufinala pomenutog takmičenja.

Veliki, reklo bi se i ogroman, odlučujući korak za tim sa stadiona Dragao i samo čudo će ga sprečiti da se plasira u finalnu borbu za trofej.

Iako večerašnji rezultat to ne pokazuje, Porto je uz dosta muke došao do ove pobede. Tek u 45. minutu Ruben Neves je načeo Žil Visente posle kornera.

Portov brod u sigurnu luku usmerio je Suk Jun-Hjun golom u 59. minutu, a tačku na pobedu stavio je Seržo Oliveira u 70. minutu. Neposredno pre toga direktan crveni karton zaradio je fudbaler domaćih Bruno Silva.

Revanš utakmica igra se 2. marta u Portu. Drugi polufinalni par kupa čine Braga i Rio Ave.