"Radost strelca Nukulume"

Prvo pa Trabzon... Mersin osramotio bivšeg šampiona! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.10.15. | 20:51

Do ovog kola poslednjeplasirani tim na tabeli savladao favorizovane goste sa 3:2

Radost strelca Nukulume

Ne igraju pojačanja i pare, treba i neki kvalitet pokazati na terenu. Ambiciozna uprava Trabzona večeras je imala prilike da vidi da su letos protraćili novac na imena poput Kavande ili Marka Marina koji nikakav napredak nisu doneli ovom klubu.

Do ovog kola poslednjeplasirani tim turskog šampionata savladao ih je na svom terenu sa 3:2 i ostvario prvu pobedu u šampionatu kojom je pobegao sa poslednje pozicije na tabeli. Heroj trijumfa domaćih bio je napadač iz Burkine Faso Predžus Nukuluma koji je sa dva gola u prvom poluvremenu odškrinuo domaćinu vrata ka pobedi.

U nastavku je Brazilac Vederson strašnom golčinom povisio na 3:0 u 61. minutu, a treba istaći i da je poslednjih dvadesetak minuta u ekipi Mersina na terenu proveo i Milan Mitrović, nekadašnji defanzivac Rada, koji je ušao s klupe i tako sigurno zaradio masnu premiju za iznenađujući trijumf nad gostima.

Ipak, nakon isključenja fudbalera domaćih Pedriela u 62. minutu, Trabzon je iskoristio brojčanu prednost i u finišu ublažio poraz pogocima veterana Oskara Kardosa u 75, kao i Stefana Mbie u petom minutu nadoknade vremena.

U drugom meču današnjeg dana Bašakšehir je stigao do važne pobede na gostovanju ekipi Osmanlija – 0:2. Posle uglavnom izjednačene borbe u prvom delu, Ajhan i Bosanac Edin Višća su golovima u nastavku srušili tim iz Ankare, a tačku na trijumf sjajnim golom u nadoknadi vremena stavio je Brazilac Madureira.