""

Puče petarda posle pet kola bez pobede: Dao ga i Bane - glavom

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.11.17. | 18:47

Zenit se oporavio, u narednoj rundi gostovanje Spartaku

Morao je i taj Zenit nekog da „odvali“. Posle pet prvenstvenih utakmica bez pobede, a četiri bez datog gola, konačno je proradio i tim u čije je renovinaranje letos uloženo 85.000.0000 evra. „Nacrtao“ se kao poželjan rival Tosno, koji je u Sankt Peterburgu izdržao svega 20. minuta, da bi na kraju pretrpeo katastrofu - 5:0.

Za nas je najbitnija informacija sa ovog meča da je kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović odigrao vrlo dobro u odbrani - ne samo što gosti nisu dali gol, nego što nisu ni imali neku veliku šansu - već je stigao i da se upiše u listu strelaca. Iskusni štoper je u 64. minutu sjajno glavom reagovao na ubacivanje Leandra Paredesa iz kornera, praktično osiguravši bodove ekipi Roberta Mančinija.

Paredes je, inače, bio ponajbolji igrač susreta na novom stadionu „Krastovski“, odlično je dirigovao igrom favorita, u 20. minutu realizovao i jedanaesterac, a posle toga sve je za domaćina bilo lakše. Tako su pre i posle Baneta Ivanovića golove dali Darel Kucjaev i napadači Aleksandar Kokorin, odnosno Artjum Dzjuba.

Ovom trijumfom Zenit je zadržao drugo mesto na tabeli, s tri boda zaostatka u odnosu na vodeću Lokomotivu, a četiri više od trećeplasiranog CSKA, a pet ispred zvaničnog šampiona Spartaka, kome ide na noge u derbiju naredne runde, u ponedeljak 27. novembra.