""

Reding i Derbi pobednici dana, Aston Vila se raspala

Vreme čitanja: 2min | uto. 31.01.17. | 22:44

Neprijatni porazi Barnslija i Prestona, te remi Šefilda

Dok su ljubitelji fudbala jednim okom pratili poslednji dan prelaznog roka, a drugim okršaje Premijer lige, u Čempionšipu je odigrano sedam mečeva 29. kola. Možemo da kažemo da su najbolje prošli Reding i Derbi, koji su ostali u trci za gornji deo tabele, dok su neprijatne poraze doživeli Barnsli, Preston i Aston Vila.

Reding je slavio protiv Birmingema golom Svifta u 77. minutu i tako je ojačao treću poziciju na kojoj se nalazi i došao je na tri boda od drugoplasiranog Njukasla - 1:0 (0:0).

Odličan rezultat i za Derbi koji je s 3:0 (3:0) bio bolji od Ipsviča. Sve golove Ovnovi su dali u prvom poluvremenu, a strelci su bili Brajson, Ins i Bent.

Možemo da kažemo da su podbacili Šefild Venzdej i Barnsli. Prvi su igrali nerešeno 2:2 (1:1), dok je Barnsli izgubio s 1:3 protiv Vulvsa. Takođe,  loš rezultat napravio je i Preston koji je poražen od Kardifa s 0:2.

Težak poraz doživela je i Aston Vila koja je poražena s 3:0 (2:0) na gostovanju Brentfordu.