Redovna mušterija pala u Friziji, De Han se lepo oprostio od navijača (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 11.12.15. | 22:11

Herenven bez većih problema izašao na kraj sa gostima iz Roterdama

Fope De Han

U kakvoj god da je formi Herenven, kada se preko puta nađe Ekscelzior nema brige za popularna Srca. Ekscelzior je klubu iz Frizije jedna od omiljenih žrtvi, a i večeras je nastavljen tradicija. Herenven je sa 2:1 slavio protiv Ekscelziora peti put na poslednjih šest međusobnih duela kao domaćin.

Bio je ovo verovatno poslednji meč na domaćem terenu za Herenvenovog trenera Fopea de Hana koji je sredinom oktobra došao kao privremeno rešenje i uspeo da stabilizuje klub. Sledi mu još jedan meč u gostima, a onda zimska pauza u kojoj će klub dovesti novog stratega.

Herenven je večeras ostvario potpuno zaslužen trijumf s obzirom da u većem delu meča dominirao protiv skromnih gostiju iz Roterdama. Posle prave zbrke pred golom Ekscelziora u 22. minutu, lopta je pala Otigbi na nogu, a on ju je iz peterca zakucao u mrežu za vođstvo domačeg tima. Za drugi gol Larsona u 55. minutu je podejdnao bio zaslužan golman Mijters koji je očajno intervenisao, a gosti su u nadoknadi vremena uspeli da postignu počasni pogodak sa bele tačke.