Rendžersi i Rozenborg otvorili vrata Lige Evrope

Vreme čitanja: 2min | čet. 23.08.18. | 22:41

Škotski velikan upisao minimalac protiv ruske Ufe

Stiven Džerard polako, ali sigurno ide ka prvom ozbiljnijem uspehu na klupi Glazgov Rendžersa, jer je škotski velikan na svom terenu pobedio rusku Ufu sa 1:0 u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope.

Mogla je pobeda Rendžersa da bude i znatno ubedljivija, ali domaćim fudbalerima nedostajalo je koncentracije u završnici akcija.

Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Konor Goldson četiri minuta pre kraja prvog poluvremena. Najbolje se snašao na petercu posle kornera i nešto slabije intervencije gostujućeg golmana.

Povratnik u redove Rendžersa Kajl Laferti koji je dan ranije potpisao ugovor, dobio je priliku da uđe na teren u 69. minutu, a samo tri minuta kasnije zaradio je žuti karton.

Rozenborg je napravio veliki korak ka grupnoj fazi, pošto je kod kuće savladao makedonsku Škendiju sa 3:1. Već posle prvog poluvremena imao je domaćin tri pogotka prednosti jer su mrežu tresli Jebali, Bendtner i Levi. Poraz gostiju ublažio je Žunior 15 minuta pre kraja. Doskorašnji fudbaler beogradskog Rada Đorđe Denić dobio je priliku u 73. minutu da uđe u igru.

U jednom od derbija plej-ofa za Ligu Evrope, Gent i Bordo su razočarali, pošto su u Belgiji odigrali bez pogodaka.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE - PLEJ-OF (PRVI MEČEVI)

Torpedo - Ludogorec 0:1 (0:1)