""
""

Robiju ni Ibra ne može ništa (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 10.05.13. | 21:19

Pobedom nad Kasimpašom (2:1) Prosinečki doveo Kajzeri na peto mesto prvenstva Turske

Preuzeo ih je kad su grcali u problemima, a doveo ih u vrh turskog prvenstva. Robert Prosinečki je sa Kajzerijem napravio još jedan podvig, posle pobede na gostovanju Kašimpaši doveo je svoj tim na peto mesto na tabeli.

U direktnom obračunu za tu poziciju, ekipa nekadašnjeg trenera Crvene zvezde stekla je prednost  sedmim ligaškim golom Sefe Jilmaza i činilo se da će mirno privesti susret kraju, ali je u poslednjih deset minuta viđena prava drama.

Najpre je u 83. minutu napolje morao domaći štoper Eker (drugi žuti karton), potom je Senajid Ibričić izjednačio u  u ultrazanimljivoj završnici uspela najpre da primi udarac pošto je Senijad Ibričić izjednačio tek što je ušao u igru, da bi 16. pogotkom najboljeg timskog strelca Brazilca Boba Kajzeri stigao do još jednog vođstva, ovoga puta vrednog pobede. Srpski štoper Marko Simić nije bio u konkurenciji za ovaj susret.

Prosinečki je na klupu Kajzerija seo posle sedmog kola, kad je ovaj tim imao isto toliko poena i nalazio se tek jedno mesto iznad zone ispadanja, da bi pod njegovim vođstvom zabeležili 12 pobeda, šest remija i osam poraza.