Rozenborg hvata zalet

Vreme čitanja: 1min | sre. 16.05.18. | 20:06

Lider norveškog šampionata kiksnuo protiv Havesunda

Fudbaleri Rozenborga nastavili su poteru za liderom Norveške prve lige Branom. Crno-beli iz Trondhajma su na svom terenu lako savladali Lilestrem sa 3:0 u meču desetog kola, dok je Bran kiksnuo kod kuće i odigrao samo 1:1 protiv Havesunda.

Rozenborg tradicionalno igra dobro kod kuće i stadion Lerkendal zaista prestavlja pravu tvrđavu. Ovo je aktuelnom prvaku Norveške bio treći trijumf u poslednje četiri utakmice.

Najtrofejniji norveški klub poveo je u 13. minutu pogotkom Niklasa Bendtnera. Bio je to dobar način da se otvori utakmica i trasira put ka pobedi.

Prednost domaćina duplirao je Andre Heland u 61. minutu, a konačan rezultat postavio je napadač Aleksandar Soderlund u 75. minutu.

Vodeći tim na tabeli, Bran morao je da juri bod protiv Havesunda i to na svom terenu. Gosti su poveli u 54. minutu golom Kristijana Grindhajma, a izjednačujući pogodak bio je delo Kristofera Barmena.