"Arsenal"

Sad Arsenal kolo vodi, Lovren šokirao Mojesa i Old Traford (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.10.13. | 17:59

Čelsi rutinski pobedio Kardif i prati Tobdžije u stopu

ArsenalArsenal nije propustio priliku da iskoristi kiks Liverpula i zasedne na čelo karavana Premijer lige, Čelsi ga prati u stopu, a Mančester junajted pod vođstvom menadžera Dejvida Mojesa opet je razočarao navijače na Old Trafordu.

Tobdžije su u 8. kolu engleskog prvenstva očekivano pobedili Norič sa 4:1, a cela akcija prilikom postizanja prvog gola u 18. minutu je pravo remek delo u kojem su učestvovali Vilšir, Kazorla i Žiru. Izabranici Arsena Vengera praktično su završili posao u 58. minutu, kada se u ulozi asistenta opet našao Žiru, a strelac je bio Ozil. Sve što su gosti uspeli da urade bio je počasni pogodak Hoson u 70. minutu, ali tako su samo naljutili Arsenal koji je do kraja meča postigao još dva gola i to preko Ramsija, kome je to već peti pogodak u aktuelnoj sezoni, i opet Ozila.

Čelsi je pregazio Kardif sa 4:1, ali nije išlo tako glatko. Gosti su šokirali Stamford Bridž u 10. minutu, kada je Muč matirao Čeha. Onda su na scenu stupili Eto i Azar. Kamerunac je u 33. minutu asistirao Belgijancu za izjednačenje, potom su se u nastavku meča uloge promenile za preokret, da bi Oskar u 78. razbio tu hegemoniju za trenutak, pošto je Azar već u 82. minutu postavio konačan rezultat.

U Mančester junajtedu nešto definitvino ne štima. Kao da ih je odlazak Aleksa Fergusona prokleo. Đavoli su odlično otvorili meč, poveli u 26. minutu preko Robina van Persija i gotovo imali sva tri boda u džepu. Da li zbog opuštanja, pada koncentracije ili nečeg trećeg, Sautempton je uspeo u 89. minutu da izjednači preko Lovrena i šokira Old Traford. Đavoli iz osam kola imaju samo 11 bodova. Podatak za istoriju...