""
""

Seltik u Ligi šampiona, Astana ispala uz veliki prasak! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 22.08.17. | 18:57

Kazahstanski šampion imao i tri gola prednosti u jednom trenutku, ali na kraju slavio sa 4:3

Seltik je u Ligi šampiona , ali Astana je ispala sa stilom! Šampion Kazahstana je na svom terenu u revanšu plej-ofa za elitno takmičenje pobedila Seltik sa 4:2, ali je škotski velikan u prvom meču trijumfovao čak sa 5:0.

Bila je to odlična utakmica u Astani, „prštalo“ je na obe strane, a domaćin je dobro počeo i srećno poveo - autogolom Kristofera Ajera u 26. minutu. To je probudilo nadu navijača domaćih, ali ju je brzo, 10 minuta kasnije, ugasio Skot Sinkler izjednačujućim golom.

I taj gol kao da je skinuo na čudan način teret sa leđa igrača Astane, pa su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa. A u 48. minutu Mužikov je doneo novo vođstvo. Samo minut kasnije Patrik Tvumasi je opet savladao golmana Seltika, Astana je došla do 3:1 i na tribinama je nastala ludnica.

A kada je Tvumasi drugim golom na meču u 69. minutu doneo domaćinu velika tri gola prednosti, san o prolasku u Ligu šampiona ponovo nije delovao toliko daleko.

Ipak, ispostavilo se da se Astana dobrano potrošila u tom periodu i više nije mogla. Seltik je umeo da iskoristi tu činjenicu. Olivije Nšam je u 81. minutu ublažio zaostak škotske ekipe, a u 90. minutu Li Grifits postavio je konačan rezultat.