Sent Etjen pobedom preskočio PSŽ, Blanov drim-tim na četvrtoj poziciji! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.01.15. | 22:05

Loš dan za goste, samo Zeleni uspeli da dobiju na strani...

PRAVAC LIGA ŠAMPIONA

Sent Etjen je savladao Rems rezultatom 2:1, golovima Moloa i Hamume, i tako uspeo da se domogne treće pozicije na tabeli francuske Lige 1, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Nica je tri puta rastužila golmana Lorijana, Gengam nije imao problema da savlada posrnuli Lans, dok je Lil minimalnim rezultatom bio bolji od fenjeraša Kaena, a Evijan i Ren su podelili bodove.

Pred sam kraj dosadnog prvog poluvremena koje su u Remsu igrali istoimeni domaći tim i Sent Etjen, Johan Molo, vezista Zelenih, postigao je gol koji je gostima doneo miran odlazak u svlačionicu.

Sent Etjen je drugi deo utakmice otvorio jako, agresivno, a naplata je došla praktično odmah. U 48. minutu, posle potpunog haosa ispred gola Remsa, nekoliko sjajnih odbrana golmana Plasida, Johan Molo je postigao gol za 0:2.

Stali su tada na loptu momci u Zelenim dresovima i do kraja meča kontrolisali igru. Tek u 90. minutu, desetka Sent Etjena, Rene Kohad, nesrećno je postigao autogol za konačnih 1:2 u Remsu.

Ren ima za čime da žali, jer je imao veliku priliku da osvoji bodove na gostovanju u Evijanu. Ipak, Toivonen je promašio jednaesterac u 51. minutu utakmice, pri rezultatu 0:0, a nakon samo 10 minuta, Tomason je doveo domaće do prednosti - 1:0. N'tep je izjednačio na asistenciju tragičara Toivonena, a gosti uprkos inicijativi, nisu do kraja uspeli da postignu još jedan gol.

U preostala tri meča Lige 1, domaćini su odneli po tri boda. Gengam je Lansu dozvolio svega dva šuta u okvir gola, i zasluženo zabeležio trijumf koji mu donosi beg iz donjeg doma na tabeli 2:0.

Nica je bila neobično efikasna na susretu protiv Lorijana. Gosti su poveli golom Žanoa u 6. minutu, i to je bilo sve što je Lorijan uspeo da uradi na utakmici. Do kraja je Nica pogodila tri puta za konačnih 3:1, a Lil je bio bolji od Kaena u tipičnoj francuskoj utakmici bez šansi, sa svega jednim golom na semaforu - 1:0.

LIGA 1 - 20. KOLO

Monpelje - Marselj 2:1 (1:0)