""

Senzacija! Prijatelji sporta izbacili Leverkuzen! Italijani, zovite ovog majstora u reprezentaciju pod hitno (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 25.10.16. | 21:36

Super zanimljive utakmice u nemačkom DFB kupu...

Senzacija u nemačkom kupu! Posrnuli Bajer Leverkuzen doživeo je blamažu pošto je u drugoj rundi eliminisan od trećeligaša Lotea posle penala! Ispadanje Aspirindžija samo po sebi ne bi predstavljalo senzaciju, česta su iznenađenja u pvpm takmičenju, ali ako kažemo da je maleni trećeligaš čiji prefiks Sportfreunde slobodno možemo da prevedemo kao Prijatelji sporta, čak 40 minuta igrao sa čovekom manje, onda je to "drugi padež".

Lote je do 2:2 došao u 106. minutu, dakle u produžecima, čime je izborio penale, a onda uspeo da se vrati pošto je prva dva promašio?! Zaista čarobna noć za navijače ovog kluba i tragična za goste kojima je glave došao promašaj Baumgartlingera.

Tako potpuno u drugom planu ostaju dva pogotka Kevina Folanda koji je najavio povratak u golgetersku formu. Trneru bajera Rogeru Šmitu ostaje da se ozbiljno zapita kako dalje, s obzirom da mu se sada već stolica dobrano drma...

Iznenađenje, ali ne u rangu senzacije, priredio je i Sandhauzen koji je takođe posle penala eliminisao Frajburg. Simpatični drugoligaš imao je prednost od 3:1 u regularnom delu, no tada je trener domaćih u igru ubacio svoh najboljeg igrača Vinćenca Grifa - planirao je da ga odmori - i domaći su uspeli da dođu do 3:3 u finišu. Mladi italijanski ofanzivac prvo je postigao majstorski gol - mogao bi to da bude i potez dana - a onda je posle njegovog slobodnjaka sa 30 metara, pogođene prečke i gužve, sviran penal koji je Nils Petersen pretvorio u gol za produžetke.

Grifo je tako dodatno popravio svoju izvanrednu statistiku ove sezone koja kaže: 10 utakmica; 4 gola; 6 asistencija! S obzirom da se radi o igraču kome su tek 23 i koji je odavno prevazišao velličinu Frajburga, nema sumnje da bi Đanpjero Ventura morao ozbiljno da porazmisli o tome da ga proba u reprezentaciji Italije. Pogotovo što Azuri kubure sa ofanzivcima...

Grifo je gol postigao i u penal-seriji, ali njegov Frajburg je ipak eliminisan.

Penale smo gledali i na meču drugoligaša Vircburger - Minhen 1860. Gosti su imali više sreće na ruletu i slavili sa 4:3. U ovoj "prvoj turnir" današnjih utakmica nemačkog kupa samo je meč u Drezdenu završen u regularnom toku. Arminija je priredila malo iznenađenje i slavila na vrućem terenu sa 1:0. Jedini pogodak delo je Kristofa Hemlajna u 67. minutu.