Šesta u nizu za PSV (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.02.17. | 21:37

Raspucani Filipsovci sigurni protiv žilavog Nejmehena - 3:1 (1:1)

Bart Ramselar (levo)

PSV Ajndhoven je održao korak u borbi za titulu za vodećim dvojcem Fajenordom i Ajaksom, mada njihova sudbina i dalje leži u rukama rivala koji im beže na vrhu tabele u Erediviziji. Teže nego što se očekivalo Filipsovci su upisali večeras šestu vezanu pobedu u 2017. godini, protiv NEC-a iz Nejmehena od 3:1.

Lepo je počelo za domaćina, jer je posle 20 minuta Marko van Ginkel sa bele tačke, posle ispravno dosuđenog jedanaesterca, doveo PSV u vođstvo i mnogima se učinilo da se domaćin kreće utabanom stazom uspeha. Ali, kako je to često bivalo ove sezone, po ko zna koji put PSV je primio gol, a posle lepe kontre gostiju Mesud je u 30. minutu poravnao na 1:1.

Bio je to jasan alarm za fudbalere Filipa Kokua da se razdrmaju i probude u drugom poluvremenu, a pravi odgovor na alarm pružio je Bart Ramselar. Sjajno je krilni fudbaler Filipsovaca ispratio akciju u 55. minutu i posle gužve pred golom NEC-a spakovao loptu iza leđa golmana. Bio je pogodak koji je opustio publiku na Areni, mada se svima srce sledilo kada je u 80. minutu gostima poništen izjednačujući pogodak zbog ofsajda.

PSV je do kraja rutinski sačuvao prednost, a posle još jedne dobre kontre u nadokanadi vremena Luk de Jong je na pas Santijaga Arijasa rutinski postavio konačnih 3:1 za novi trijumf Filipsovaca. Ovom pobedom PSV se izjednačio na drugom mestu sa Ajaksom (oba tima imaju po 52 boda, a Kopljanici meč manje) što je pet manje od Fajenorda koji takođe sutra igra svoj meč 23. kola.