Sevilja napokon razbila Levanteove čini, fešta u baskijskoj varošici posle skoro tri meseca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 07.04.15. | 23:48

Tandem Gameiro - Rejes režirao prvi trijumf Andalužana nad Levanteom posle više od četiri godine

Umela je Sevilja često da bude trn u oku velikanim poput Reala, Barselone, Atletika ili Valensije. Andalužani su specijalisti da serviraju iznenađenja. Ali, kao što oni muče velike, tako postoji i klubovi koji su njima kost u grlu. Levante je prethodnih godina bio Seviljina noćna mora.

Klub iz Valensije jedno vreme bio redovna mušterija Sevilje od koje je izgubio osam utakmica zaredom. A onda se točak sreće okrenuo u decembru 2011. godine kada je Levante pobedio Sevilju i u narednih sedam mečeva protiv Andalužana nije osetio gorčinu poraza. Sve do večeras. Konačno je četa sa Sančez Pishuana razbila Levanteove čini i pobedom u gostima od 2:1 prekinula crnu seriju, ali i ostala u trci sa Valensijom i Atletikom za Ligu šampiona.

Pobedu nad Levanteom je najavio Kevin Gameiro već posle deset minuta igre na asistenciju Rejesu. A, ubrzo se Gamiero „odužio“ Rejesu i u 37. minutu mu kao na tacni servirao loptu za 2:0.

Uspeo je Levante u finišu meča da smanji prednost i unese dozu strahu u redove gostiju, ali ipak nije došao do još jednog gola kojim bi izbegao poraz.

Crni niz je prekinuo i Eibar. Novajlija u ligi je konačno pobedio u Primeri. Prvi put posle 10. januara! U baskijskoj varošici od 25.000 stanovnika je pala Malaga - 1:0. Čovek odluke je bio Aruabarena koji je u 52. minutu pogodio mrežu kamenog posle kornera. Ali istinski junak Eibara je golman Irureta koji je čudesnim intervencijama sprečio Malagu da izjednači i odbranio je vođstvo svog tima.