""
""

Sevilja se ponovo raduje, Gamerio je heroj Sančez Pishuana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.12.15. | 22:19

Probudila se andaluzijska kraljica! Ekipa Sevilje definitivno se vratila na put kojim najbolje zna da ide, a to je put trijumfa. Domaćin je večeras na Sančez Pishuanu slavio protiv Sportinga iz Hihona sa 2:0 u utakmici 15. kola Primere i najavio borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Ovo je Sevilji bila četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica, a ima i jedan nerešen rezultat u tom periodu.

Ponovo je junak navijača četvorostrukog osvajača Lige Evrope bio francuski napadač Kevin Gameiro koji je postigao oba pogotka na utakmici.

Rezultat ipak maskira stanje stvari na terenu, pošto je Sevilja u većem delu utakmice imala mnogo problema da probije odbranu Sportinga.

Prvi gol domaćin je dao u 75. minutu iz penala, koji je možda i prestrogo dosuđen posle duela Fernanda Ljorentea i Luisa Ernandeza. Igrač Sportinga tom prilikom dobio je i drugi žuti karton pa je morao u svlačionicu pre vremena.

Raspoloženi Gameiro sve dileme oko pobednika otklonio je pogotkom u 80. minutu, posle lepe asistencije Jevhena Konopljanke.