""

Sitijeva šetnja kroz Kardif, genijalni De Brujne kao Ronaldinjo, Sane može da slavi što nije na štakama (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.01.18. | 18:38

Poništena golčina Bernardu Silvi, Građani u osmini finala FA Kupa

Kao što se i očekivalo, Mančester Siti je imao samo laganu šetnju kroz Vels na putu do osmine finala FA Kupa. Najbolji ostrvski tim je rutinski preslišao Kardif u gostima sa 2:0 i nastavio pohod ka još jednom trofeju s obzirom da je nadomak pehara u Premijer ligi i Liga kupu.

Gvardiola je izveo skoro najjači tim protiv Kardfa u čijoj se startnoj postavi našao i naš Marko Grujić. Iznenađenja u Sitijevom timu su donekle bili golman Bravo i vezista Bernardo Silva pa je Sterling glumio centarfora.

Već posle osam minuta, gledaoci u Kardifu su imali šta da vide i da se poklone majstorima iz Sitija. Kevin De Brujne u Ronaldinjovom stilu majstorskim golom iz slobodonjaka ispod živog zida doveo Građane u vođstvo. Čista genijalnost najboljeg igrača na Ostrvu u ovom trenutku...

Siti je nastavio da dominira i Bernardo Silva je u 25. minutu postigao evrogol koji je poništen zbog ofsajda Sanea iako Nemac nije semtao golmana.

Ipak, Siti je do odlaska na pauzu rešio pitanje pobednika. Bernardo Silva je opravdao šansu kod Pepa i idealno centrirao, a Rahim Sterling u maniru rasnog centrafora udarcem glavom pogodio za 2:0 i pokazao da može da igra i ovu ulogu koju mu je Gvardiola namenio.

Siti je imao pobedu u džepu, ali je ona mogla da ima jako gorak ukus zbog događaja u nadoknadi prvog poluvremena. Džo Benet je divljačkim startom zaustavio Leroja Sanea i pravo je čudo kako mu nije polomio nogu. Nemac je ipak morao da ostane u svlačionici na poluvremenu i zamenio ga je Aguero.

Imao je Siti još prilika u drugom poluvremenu, ali i ovih 2:0 su im bili dovoljni da se plasiraju među 16 najboljih u najstarijem fudbalskom takmičenju na svetu. Nemilosrdno gaze ka još jednom trofeju...

/Grig 7, 62pen/

Njuport Kaunti - Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)

/De Brujne 8, Sterling 37/

Rahim SterlingPremijer ligaMarko GrujićMančester SitiLeroj SaneKevin de BrujneKardif SitiFA kupEngleskaČempionšip