Šok u 32. sekundi, pa je turbo Dortmund rasturio Bikove, a Rojs došao do stotke! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.08.18. | 20:01

Milioneri slavili sa 4:1 u derbiju prvog kola Bundeslige

Kakav meč u Dortmundu. Dobila je Borusija šamar u 32. sekundi utakmice prvog kola sa Lajpcigom, ali su do kraja poluvremena Milioneri uspeli da preokrenu i upišu premijernu pobedu od 4:1.

Prema svemu viđenom večeras na Vestfalenu, navijače Borusije čeka još jedna zanimljiva i uzbudljiva sezona u svakom smislu. Pa, ko je “preživi”, moći će da priča.

Jedan od derbija prvog kola Bundeslige zasluženo je pripao domaćoj ekipi, a Aksel Vitsel definitivno je pokazao da će mnogo značiti Milionerima. Ponovo je bio strelac, drugi meč zaredom, posle okršaja u kupu.

No, svemu dobrom što su uradili fudbaleri Borusije, prethodila je situacija iz 32. sekunde, kada je posle gužve pred kaznenim prostorom, Žan Kevin Ogastan izbio sam ispred Burkija, zatresao mrežu.

Taj pogodak definitivno je bio okidač za domaće fudbalere. I prilično brzo su došli do veliko preokreta, a kasnije i ubedljive pobede. Igrao se 21. minut kada je Marsel Šmelcer laserski precizno centrirao sa levog krila, a Mahmud Daud glavom zatresao mrežu.

A onda je za samo tri minuta u finišu prvog poluvremena usledio blickrig. U 40. minutu Marsel Zabicer je posle slobodnog udarca na atraktivan način glavom lobovao sopstvenog golmana. A tri minuta kasnije Vitsel je postigao prvi bundesligaški gol u dresu Dortmunda i to makazicama sa par metara, posle odbijene lopte.

Dešavalo se prošle sezone da Borusija prokocka ozbiljnu prednost, ali ovo je ipak neka druga ekipa. Dobro su Milioneri čuvali prednost, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade Marko Rojs postavio konačan rezultat. A to mu je bio 100. bundesligaški gol u karijeri.