""

Sporting ubio boga u Maritimu, Dost juri prošlosezonski rekord

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.01.18. | 21:37

Žezusov tim silan

Izjednačujući gol Žonasa u 90. minutu pre četiri dana u velikom lisabonskom derbiju nije poremetio Lavove Žorža Žezusa! Motivisaniji nego ikad, zeleno-beli su pred svojim navijača slistili uvek nezgodni Maritimo, izbušivši mu mrežu sa čak pet hitaca - 5:0

Iako je sve do 50. minuta na semaforu stajalo samo 1:0, pitanje pobednika zaista se nije dovodilo u pitanje. Sporting je dominirao od prvog do poslednjeg minuta, a sjajnu partiju pružio je prvi strelac ekipe - Bas Dost. Snažni Holanđanin postigao je još jedan u nizu het-trikova i najviše doprineo novoj "trojci" svog tima.

Dost je s ova tri komada došao do brojke od 20 pogodaka u sezoni - računajući sva takmičenja - tako da je na dobrom putu da premaši prošlosezonski rezultat - 37 komada na 43 utakmice.

Preostala dva pogotka večeras za domaćina postigli su Brajan Ruiz i rezervista Akunja u nadoknadi vremena...

Sporting je trenutno prvi, s bodom više od Porta, ali Zmajevi svoj meč 17. kola upravo igraju i ako dobiju Gimaraeš vratiće se na tron.

PORTUGAL 1 - 19. KOLO

Braga - Rio Ave 2:1 (1:1)