Stanković preporodio Metalac

Vreme čitanja: 1min | pon. 05.11.18. | 19:47

Žarkovo bolje od Sinđelića u gradskom derbiju

Čini se da je novi trener Aleksandar Stanković stvarno doveo u red ekipu Metalca. Fudbaleri iz Gornjeg Milanovca na svom terenu su savladali doskorašenje lidera Zlatibor sa 2:0 u poslednjoj utakmici 15. kola Prve lige Srbije.

Metalac je poveo već u petom minutu golom Branislava Tomića posle dobro centaršuta Dejana Koraksića.

Pobedu domaćina potvrdio je Stefan Ilić pogotkom minut pre kraja utakmice. Inače, ovo je Metalcu bila četvrta uzastopna pobeda na domaćem terenu.

U prvoj današnjoj utakmici u gradskom derbiju Žarkovo je kao domaćin bilo bolje od Sinđeliža sa 2:1.

Saša Manić je u 15. minutu doveo Žarkovce u vođstvo, a prednost je duplirao Duško Petković u 79. minutu. Poraz Sinđelića ublažio je Miloš Đorđević dva minuta pre kraja utakmice.