Evandro Goebel slavi gol

Strašni Hal u odelu doktora Džekila – Evandro začinio šesticu! Lids sačuvao posao Karanki, Šarp u legendi, precizan i Abraham (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 01.01.19. | 18:11

Sijaset iznenađenja u 26. kolu Čempionšipa

Lids je pao sa igračem manje, Norič je izvukao samo bod, do pobeda nisu mogli ni Vest Bromvič Albion, Midlzbro, Derbi... Ali Hal ne staje! Tim Najdžela Atkinsa upisao je i petu uzastopnu pobedu pošto je do vrha napunio mežu nesrećnog Boltona – 6:0 uz dva gola prekaljenog Kamila Grosickog i jedan nekadašnjeg Brazilca Crvene zvezde Evandra Goebela!

Neverovatna je to promena u Halu. Tim koji je u periodu od avusta do septembra uspeo da dobije samo jednu od 11 utakmica u svim takmičenjima, koji je tavorio na 23. mestu Čempionšipa i delovao kao siguran putnik u Ligu 1 sada jednostavno ne može da stane. Štaviše, sad već može da se nada i baražu za promociju.

Grosicki je načeo Bolton posle pola sata igre, ali tek nakon isteka celog časa kreće frontalni juriš domaćina. Evandro, pa opet Groicki, zatim i treći gol razmaku od samo četiri minuta postiže Kris Martin, da bi so na Boltonovu živu ranu dosipali Džerod Bouven i Nuča Diko. Sedam dana posle senzacionalne pobede nad Lidseom još jedan dokaz da Halovi skorašnji rezultati nisu nikakva slučajnost.

Kao što nije slučajno ni što Lids olako gubi bodove. Na gostovanju kod Notingem Foresta poraz Paunova od 2:4 kome je kumovalo isključenje Kalvina Filipsa već u 42. minutu. Imao je Forest i tada gol prednosti, ali onda se probudio nekakav inat u izabranicima Marsela Bijelse pa se učinilo da bi Lids mogao do čudesnog uspeha sa desetoricom na terenu. Džek Klark i Ezgjan Alioski za preokret... Ali ne ide ipak sa igračem manje.

Na vreme su se uozbiljili igrači Notingem Foresta i sa tri gola u razmaku od samo sedam minuta pokopali Lidsove nade da će preživeti gostovanje na Siti Graundu. Ujedno su i sačuvali posao Aitoru Karanki, kome je pretio otkaz posle serije od pet utakmica bez pobede, pa se pisalo da će na njegovo mesto možda i Slaviša Jokanović.

Do pobede nije mogao ni Norič kome je pogodak Tima Klosea doneo bod na gostovanju kod Brentforda (1:1), pa mu se Šefild junajted primakao na samo dva boda zaostatka zahvaljujući ubedljivoj pobedi nad Viganom od 3:0 koju je začinio 16. gol u sezoni sada već legendarnog Bilija Šarpa. Bio je to 220. pogodak 32-godišnjeg napadača u “fudbalskoj ligi“ koja obuhvata prva četiri ranga u Engleskoj. U 21. veku niko nije bio efikasniji od Bilija Šarpa.

Nije ni ove sezone u Čempionšipu, mada mu Tami Abraham duva za vrat. Sa dva gola za remi protiv Kvins Park Rendžersa (2:2) Abraham se poravnao sa Šarpom na čelu liste strelaca i sebi obezbedio dodatan argument u raspravi sa upravom Čelsija. Abraham je naime i pre meča sa KPR-om bio jedna od glavnih vesti dana u Engleskoj pošto su njegovi zastupnici navodno zatražili da se prevremeno raskine njegova pozajmica Aston Vili i da mu se da prilika da se pokaže na Stamford Bridžu.