""
""

Štuca iz 1-2 do praga Bundeslige, zbogom Karlsrue (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.04.17. | 14:59

Švabe pogotkom Klajna u nadoknadi preokrenule meč sa Nirnbergom i upisale novu pobedu

Oni igraju do kraja, do poslednjih sekundi i zato su najbolji u Cvajti!

Fudbaleri Štutgarta nastavili su da krče put ka Bundesligi, i to na teškom terenu u Nirnbergu gde su slavili kao gosti sa 3:2 posle velikog preokreta. Očajno prvo poluvreme donelo je glavobolju Švabama. Golovima Berensa i Tušera, Der Klub je stigao do velikih 2:0 i izgledalo je da gostima nema spasa.

Međutim, u nastavku su Švabe pokazale karakter, postigle tri gola i preokrenule rezultat u svoju korist čime su se približile na još dva koraka od zvaničnog plasmana u elitu (ukoliko rezultati rivala u borbi za prvo mesto sutra budu očekivani).

Ponovo je preokret Švaba krenuo od najboljeg, golgetera Simona Terodea, koji je sa bele tačke odmah u nastavku smanjio na 1:2 (postigao 22. gol u sezoni), a već u 50. na semaforu je stajao nerešen rezultat zahvaljujući Danijelu Ginčeku. Kako se odvijalo drugo poluvreme mirisalo je na totalni preokret i pobedu gostiju, za koju se pobrinuo Florijan Klajn u prvom minutu nadoknade.

I nije ovo prvi put ove sezone da Štutgart osvaja bodove u poslednjim minutima, slično je bilo pre nekoliko nedelja protiv Minhena i Drezdena kada su puleni trenera Hanesa Volfa pokazali da očigledno imaju petlju za finiš.

Novi trećeligaš od danas je zvanično Karlsrue koji je ubedljivo poražen kod kuće od Kajzerslauterna sa 3:1, čime je tri kola pre kraja i matematički izugbio status drugoligaša.

Njegovim stopama lako bi mogla da krene i Arminija iz Bilefelda koja je na svom terenu prokockala prednost od jednog gola protiv Grojter Firta (1:1). Izgledalo je da će Plavi osvojiti vredan bod, ali je Dursun u drugom minutu nadoknade odlučio da im zagorča život i ostavi ih na dnu tabele.