""

Svanulo je i Nansiju, afrička snaga Monpeljea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.11.16. | 22:04

Nansi protiv Dižona došao do tek treće prvenstvene pobede u Ligi 1

Fudbaleri Nansija konačno su dali malo razloga za slavlje svojim navijačima. Pobedili su kod kuće ekipu Dižona sa 1:0 u duelu 13. kola Lige 1 i izašli iz opasna zone na tabeli, barem do nedelje uveče.

Klub koji je francuskom fudbalu dao Mišela Platinija nalazi se u teškoj situaciji ove sezone, grčevito se bori za opstanak, pa mu je svaka pobeda velika kao planina. A pogotovo kada dođe protiv kluba koji je direktan konkurent u toj borbi.

Prema onome što su prikazali, ne bi bilo nezasluženo da su i fudableri Dižona neporaženi napustili stadion Marsel Piko.

Ipak više sreće večeras su imali domaći koji su se bolje snašli u završnici utakmice. Igrao se 77. minut kada je Tobijas Badija bio najsnalažljiviji u gužvi u kaznenom prostoru gostiju. Nansiju je ovo bila tek treća prvenstvena pobeda.

Ekipa Monpeljea osvojila je bod na gostovanju Bastiji na Korzici, pošto je odigrao 1:1. Gol za goste dao je Stiv Munije u 55. minutu, a zanimljivo da je to 20. gol zaredom koji je za ovu ekipu dao neki igrač afričkog porekla. Inače, Munije je rođen u Beninu.

Fudbaleri Rena takođe su osvojili samo bod (1:1) na svom terenu u meču sa Anžeom. Propustio je domaćin priliku da sa nova tri boda skoči na četvrto mesto na tabeli. Vodio je domaćin od 21. minuta golom Đovanija Sija, ali je Pepe osam minuta pre kraja, iako je Anže od 58. minuta bio bez isključenog Tomasa, doneo bod gostima. A u prvom minutu sudijske nadoknade Anže je ostao i bez pocrvenelog Ndoja.