Titula se opet rešava u ponoć: Ajaks na +81, PSV na +71, teoretski sve je otvoreno... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 25.04.19. | 22:44

Ali, praktično Ajaks sve drži u svojim rukama i gotovo je nemoguće da se nešto promeni

Šampionska trka u Holandiji donela je potpuno ludu situaciju - PSV i Ajaks nalaze se na istom bodovnom saldu, mada Kopljanici sve drže u svojim rukama i praktično je nemoguće da izgube titulu. Tim iz Ajndhovena savladao je Viljem II rezultatom 3:0 (2:0), ali ni ta pobeda nije bila dovoljno ubedljiva da bi se nadoknadilo Ajaksovih "+10" u koloni gol-razlike. Koja se, podsetićemo, prva gleda u slučaju da oba tima završe s istim brojem bodova.

Neverovatno, ali deluje nam da će se sve opet rešavati u poslednjem kolu! To, ne treba zaboraviti, nije ništa čudno kada je holandski klupski fudbal u pitanju pošto se titula u poslednjem kolu odlučivala čak šest puta u poslednjih 12 godina (2007, 2008, 2010, 2011, 2016. i 2017. godine)!

PSV nije imao mnogo težak posao na gostovanju u Tilburgu. Sve je praktično bilo rešeno do 37. minuta, kada je na semaforu stajalo 2:0 posle blickriga u režiji novog bisera Ajndhovena Donijela Malena i Mihala Sadileka.

Nastavak utakmice takođe je apsolutno pripao gostima, ali se rezultat dugo nije menjao. Svesni su bili fudbaleri PSV da im svaki gol više olakšava posao i da je jako bitan, ali je golman domaćin Voud bio na visini zadatka i odrađivao veliki posao u Ajaksovu korist.

PSV je probio tu barijeru preko Stivena Bergvajna u 65. minutu, kada mu je Malen ostavio upotrebljivu loptu i šansu da se upiše u listu strelaca. Nije je ispustio...

Biće ludo do samog kraja prvenstva! Ajaks naredni ligaški meč igra tek 12. maja, kada dočekuje Utreht, a tri dana kasnije gostuje De Grafšapu. PSV ima tešku utakmicu u domu AZ Alkmara istog dana kada i Ajaks, dok u poslednjem kolu dočekuje Herakles.