""

To se čekalo više od 10 godina u Portu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 16.09.17. | 21:28

Veliki trijumf Boaviste nad Benfikom posle preokreta

Više od 10 godina su navijači Boaviste čekali na pobedu protiv Benfike. I konačno su je dočekali, pa će pamtiti ovaj 16. septembar po trijumfu od 2:1 u meču šestog kola Primeire.

Ovim trijumfom ne samo da su do maksimuma napumpali samopouzdanje fudbaleri Boaviste, već su vrlo moguće značajno uticali i na dalji tok trke za šampionsku titulu. Jer, Sporting i Porto već sada imaju po dva boda više, ali i utakmicu manje od branioca trofeja.

A početak utakmice nije nagoveštavao takav razvoj događaja. Naime, već u sedmom minutu Andrija Živković je proigrao Žonasa, a ovaj je rutinski zatresao protivničku mrežu.

Međutim, kada su navijači Benfike očekivali da njihova ekipa krene po još golova i ubedljivu pobedu, Boavista se probudila i pokazala da joj je ostalo još ponosa iz nekih slavnih, ranijih vremena.

Pravu malu renesansu doživela je Boavista u drugom poluvremenu. Najpre je u 55. minutu Renato Santos postigao izjednačujući gol, a 20 minuta kasnije Fabio Espinjo je doneo potpuni preokret za veliko slavlje domaćina.