"Lazar Marković"

Top forma Lazara Markovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.12.15. | 19:50

Srbin asistent u minimalnom trijumfu nad Genčelerbirligijem u Ankari. Nemanja Tomić nije ulazio u igru u redovima domaćina

Lazar Marković

Fenerbahče nije oduševio večeras na gostovanju jednom od najslabijih timova u ligi Genčlerbirligiju, kojeg je jedva savladao sa 1:0, ali se iz Ankare vratio sa važna tri boda koja mu znače i prvo mesto barem dok lider Bešiktaš sutra ne odigra svoj prvenstveni meč.

Pogodak odluke postigao je Brazilac Fernandao u 34. minutu, a zasluge za pobedonsoni gol idu na adresu srpskog reprezentativca Lazara Markovića koji mu je asiustirao. Fudbaler Liverpula na pozajmici u Istanbulu nagovestio je da se polako vraća u formu nakon problema sa povredama koje ga prate, a večeras je prilikom pogodaka za goste sjajno prošao po desnoj strani i sa ivice šesnaesterca lepo centrirao na drugu stativu.

Tamo se Brazilac samo poklonio i postavio, ispostaviće se na kraju, konačnih 1:0 za Fenerbahče.

Inače, Marković je na ovom meču na terenu proveo 77 minuta, nakon kojih je ustupio mesto rezervisti Šenu. Ovo je samo nastavak dobre forme u kojoj se Srbin nalazi, a koju je demonstirao i golom protiv Seltika u Ligi Evrope pre nedelju i po dana. U taboru Fenerbahčea u finišu je u igru ušao i Robin Van Persi, ali Holanđanin nije uspeo da se upiše u strelce.

Nemanja Tomić nije dobio šansu u redovima Genčlerbirligija na ovom susretu. Nekadašnji fudbaler Partizana i saigrač Markovića je ceo meč presedeo na klupi za rezerve.