""

Tošić u 90+2. zakucao glavom! Nema predaje za Bešiktaš, iako će teško opet do titule (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.10.17. | 21:11

Istanbul Bašakšehir bio na pragu podviga na Vodafon areni

Četiri ekipe iz Istanbula, dva velika derbija, a na kraju ista meta - isto odstojanje posle devetog kola turske Superlige. Ponajviše zahvaljujući Dušku Tošiću. Reprezentativac Srbije je u nadoknadi vremena sudara sa Bašakšehirom sačuvao aktuelnom prvaku bod i possle 0:0 u susretu Galatasaraja i Fenerbahčea učinio da ga niko, bar ne još, ne otpiše iz trke - 1:1.

Iskusni štoper je u 92. minutu glavom sjajno zakucao loptu u mrežu Volkana Babačana, posle kornera Portugalca Kvarežme i tako izvadio Crne orlove sa ruba propasti. Jer, da su i ovo izgubili verovatno bi ostali i bez titule u ranoj fazi prvenstva.

Galata je na plus devet.

Malo je nedostajalo da u danu kad je Disciplinska komisija UEFA kaznila klub 25.000 igra, jer je protiv Lajpciga nestalo struje, Bešiktaš doživi još jedan snažan udarac. Posebno što je rezervista Kerim Frej u 88. minutu naplatio bolju igru gostiju i njihove pretnje iz drugog poluvremena. Činilo se da je na pomolu prva pobeda Istanbul Bašakšehira u Bešikštašovom domu posle sedam godina. Štaviše, da je završen niz od 31 utakmice crno-belih bez poraza na svom terenu.

Ali... Nije dozvolio Duško Tošić. Još su Negredo i Tosun imali šanse za preokret. Kakva bi to tek ludnica bila.

TURSKA 1 - 9. KOLO:

Antalija - Kasimpaša 2:1 (1:1)