"Romul Lakazet (Minhen 1860)"

Tri kandidata za Bundesligu - niko nije dobio: Lakazet usporio Štutgart, veliki preokrtet u Drezdenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 05.04.17. | 19:37

Nastavlja se uzbudljiva trka u Cvajti, sad je Hanover na prvom mestu

Romul Lakazet (Minhen 1860)Najveći dobitnik vanrednog 27. kola Cvajte je - Hanover! Dojučerašnji bundesligaš je još juče završio posao, bio bolji od Nirnberga, a onda su veoma dobre vesti za ekipu iz Donje Saksonije stigle danas popodne, pošto nijedan od njegovih konkurenata za direktan plasman u elitu nije slavio.

Doskorašnji lider Štutgart, koji je u nedelju jedva spasao bod protiv Dinama (3:3), potvrdio je da je u lošoj formi, jer je na Alijanc areni osvojio samo bod. Skoro na isti način na koji je izvukao živu glavu u nedelju, golom u drugom minutu nadoknade, gost je stigao do boda. Minhen 1860 je pred 47.100 gledalaca poveo golom Romula Lakazeta, nekadašnjeg polaznika akamedije PSŽ-a i rođaka Lionovog špica, Aleksandra Lakazeta. On je posle kontraudara i velike gužve, imao dosta sreće da dobije loptu u petercu, odakle nije pogrešio. Činilo se da sve ide na vodenicu Bavaraca i da je slom Štutgarta neminovan, međutim, poljski štoper Marcin Kaminski je u samoj završnici vešto reagovao na jednu dubinsku loptu i poravnao rezultat.

Povoljna vest za Štutgart, ali pre svega za Hanover, je da Braunšvajg nije slavio na gostovanju zahuktalom Grojter Firtu, dok je Union Berlin najveći gubitnik kola, jer ne samo da nije uspeo da savlada Aue i tako se probije na čelnu poziciju, nego je porazom na svom terenu ostao na četvrtom mestu.

Jednako uzbedljivo kao u Minhenu, bilo je u Drezdenu, domaćin Dinamo tek u završnoj četvrtini duela sa Hajdenhajmom stigao je do celog plena (2:1). Pred 19.687 gledalaca na „DDV stadionu“ ekipa iz Istočne Nemačke je preokrrenula rezultat za samo devet minuta i na taj način se uključila u trku za visok plasman. Tačnije, za treće mesto koje vodi u baraž.