"Junak meča - Džek Vilšer"

Turbo Vilšer za 59 sekundi srušio zidine Vila Parka i vratio Tobdžije na čelo Premijer lige (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.01.14. | 22:54

Toliko je engleskom reprezentativcu trebalo da golom i asistencijom Arsenalu obezbedi pobedu u Birmingemu. Benteke prekinuo post

Junak meča - Džek VilšerČetvrta uzastopna pobeda Arsenala za povratak na lidersku poziciju na tabeli Premijer lige. Aston Vila nije izdržala protiv raspucane čete Arsena Vengera – 1:2 (0:2) usred Birmingema.

Sve je bilo gotovo u razmaku od svega 59 sekundi koliko je Tobžijama, tačnije Džeku Vilšeru trebalo da dva puta pronađe rupe u odbrani domaćina.

Ove sezone nijedan tim u Premijer ligi nije postigao dva gola za kraći period.

Prvi put je Vilšer sam zatresao mrežu rivala. Prepoznatljivo brz napad Tobdžija i pravi pas Naća Monreala, koji je 22-godišnji reprezentativac Engleske savršeno prihvatio i bez previše razmišljanja preciznim udarcem sproveo u donji desni ugao gola Breda Guzana.

Međutim, prava euforija je tek usledila pošto Arsenal, kako to najjači timovi obično i rade, nije dozvolio Aston Vili da se sabere, već je iskoristio šok rivala. Jeftino izgubljena lopta na sredini terena, odličan pas Vilšera za Olivijea Žirua, koji se dobro snašao u kaznenom prostoru Vile i devetim ligaškim pogotkom u sezoni zapečatio sudbinu kluba iz Birmingema.

Iako je Aston Vila uspela da završnicu učini i te kako neizvesnom, s obzirom da je Kristijan Benteke na pas Metjua Lotona prekinuo dug golgeterski post i u 76. minutu vratio domaće u život. Prvim svojim golom posle tačno 14 sati i 45 minuta?!

Petim u sezoni... I trećim baš u dva meča sa Arsenalom.

Ispostavilo se, ipak, da je morao ranije da se razigra, pošto se uprkos naporima Vile rezultat do kraja meča nije menjao, pa su Tobžije još jednom izbile ispred Mančester Sitija i Čelsija, koji sada zaostaju za bod, odnosno dva u slučaju londonskih Plavaca.

A Čelsi sledeće nedelje dočekuje Mančester junajted.