""

Tužne sudbine - jedna utakmice druge lige, a tri titule prvaka Evrope

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.02.17. | 20:46

Pobeda Foresta ipak je u drugom planu...

Jedna utakmica engleskog Čempionšipa, a tri titule prvaka Evrope! Kako tužne sudbine dva slavna kluba... Naravno, radi se o Notingem Forestu i Aston Vili koji su večeras odigrali svojevrsan drugoligaških derbi nekadašnjih evropskih vladara.

Tek iza te tuge i nostalgije koja nesporno stoji kada je u pitanju sudar ova dva tima u drugoj ligi, jeste rezultat, odnosno velika radost domaćih navijača na Siti graundu posle pobedonosnog gola 17-godišnjeg Bena Breretona u trećem minutu sudijske nadoknade - 2:1.

Šumari, dvostruki osvajači Kupa šampiona (1979. i 1980) bili su bolji, konkretniji, i na kraju su na najbolji način iskoristili pozitivan trend u kome se nalaze, odnosno bolju formu. Aston Vila (šampion Evrope iz 1982) nalazi se u kanalu iz kog se izlaz očigledno ne vidi. Ekipa Stiva Brusa posle nove užasne serije - šest utakmica bez pobede - ne da nema pravo da mašta o povratku u Premijer ligu, već će ozbiljno morati da se potrudi da ne uđe u problem i "tuču" s donjim domom za opstanak.

Da stvar za klub sa Vila parka bude još gora tu je podatak koji kaže da se u ovaj tim na startu sezone uložilo neverovatnih 75.000.000 evra i to samo za dovođenje pojačanja?!

Aston Vila je povela pogotkom Kođije, u jednom trenutku prošlog leta nasjkupljeg igrača Čempionšipa dovodenog za 13.000.000 evra. Izjednačio je Asombalonga tri minuta pre kraja prvog dela, a tri boda Notingemu doneo je već pomenuti tinejdžer Brereton.

Pitate se ko je Ben Brereton?

Radi se o dečaku iz akademije Foresta kome je ovo tek treća utakmica za prvi tim. Simbolično, zar ne? Na sve te silne Viline milione "legne" ovakav poraz u 93. minutu koji vam servira dete sa graddskih pločnika u koje osim kupovine kopački i opreme nije uloženo ništa.

Nažalost, dok Notingem takve bude prodavao (Oliver Burk je u Lajpcigu) neće biti sreće sa klub sa Trenta.

A Aston Vili neka je sam Bog u usput. Ako im i on više može pomoći...