Union ima Kvanera, a on baš voli da teroriše golmane (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.10.16. | 15:29

Pad favorizovanog Hanovera na gostovanju u Berlinu

Prvi strelac Cvajte: Kolin Kvaner

Neće se Hanover lako vratiti u Bundesligu, iako je sve u tom klubu podređeno ovom cilju. Možda su poleteli posle tri uzastopne pobede u Cvajti, ali su danas brzo spušteni na gostovanju u Berlinu protiv sjajnog Uniona. Čelični momci slavili su rutinski sa 2:1 (0:0) i izjednačili se sa ovim protivnikom na deobi trećeg mesta (oboje imaju po 17 bodova).

A kakva bi to pobeda bila da gol-mašina Uniona Kolin Kvaner nije opet stavila svoj pečat. Posle dva meča pauze zbog povrede, postigao je prvi gol u 75. minutu, inače njegov osmi ove sezone, a samo četiri minuta kasnije stigao je i da asistira Filipu Hosineru za drugi pogodak.

Ipak, finiš je bio više nego zanimljiv, jer je glavni arbitar Hartman produžio utakmicu za deset minuta, ali to nije pomoglo Hanoveru da osvoji bod. Sve što su gosti uradili bio je pogodak Klausa u 96. za konačnih 2:1.

U život se polako vraća i Nirnberg, koji je sjajnom igrom slomio otpor Karlsruea na gostovanju gde je slavio sa 3:0 i upisao treću vezanu pobedu. Blistao je napadački tandem Gvido Burgštaler - Tim Matavž, a uz dva gola Austrijanca koji ih ima sada sedam na kontu, u finišu je i Slovenac stavio tačku na rapsodiju Der Kluba koji je pobegao iz opasne žone posle užasnog starta.

Nirnberg jeste pobegao sa dna, ali Minhen 1860 nije. Lavovi su opet upali u kolotečinu očajnih igara u Cvajti, a danas su na svom terenu zabeležili četvrti vezani meč bez trijumfa, nakon što su častili Fortunu koja ih je zgromila sa 3:1. Već poosle prvih 45 minuta tim iz Dizeldorfa vodio je sa 3:0, pa je pogodak sa bele tačke u finišu bio slaba uteha bavarskom timu.