""

Videoton ispustio 2:0 u derbiju, Pauljević pogodio za Ujpešt

Vreme čitanja: 1min | sub. 28.10.17. | 17:40

Ekipa Marka Nikolića završila utakmicu sa devetoricom igrača

Fudbaleri Videotona odigrali su kao gosti 2:2 protiv budimpeštanskog Ujpešta u derbi utakmici 14. kola šampionata Mađarske. Ekipa Marka Nikolića ispustila je dva gola prednosti koje je stekla u ranoj fazi utakmice.

Videoton je, doduše, od 37. minuta bio oslabljen jer je crveni karton dobio Anel Hadžić. A upravo ovaj momak je u petom minutu postigao drugi gol za goste.

Gostujuća ekipa je na stadionu Ferenc Šuša načela domaćina već u prvom minutu pogotokom Ezekijel Henti.

Posle brzog ubedljivog vođstva činilo se da je pred Videotonom lak posao, ali je usledio pomenuti crveni karton koji je potpuno promenio tok utakmice.

I drugo poluvreme u potpunosti je pripalo ekipi Nebojše Vignjevića koja je na najbolji mogući način iskoristila brojčanu prednost na terenu.

Nekadašnji defanzivac Hajduka iz Kule Branko Pauljević je u 50. minutu prepolovio zaostatak Ujpešta, a veliki bod domaćinu doneo je Patrik Tišler u 71. minutu.

Ni tu nije bio kraj nevoljama Videotona koji je u 90. minutu ostao sa devetoricom igrača na terenu, jer je pocrveneo i Asmir Suljić.

(FOTO: Shutterstock)