""

Vila razbesnela Siti, Čelsi trokirao, a Tadić namestio bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 05.03.16. | 18:00

Engleski velikani nastavili su da prave kikseve u svakom kolu Premijer lige

Mančester Siti razbio je maler. Posle tri vezana prvenstvena poraza Građani trenera Manuela Pelegrinija pregazili su na svom terenu fenjeraša Aston Vilu sa 4:0 u utakmici 29. kola Premijer lige.

Činilo se posle prvog poluvremena u kojem nije bilo golova da će Siti opet da razočara svoje navijače.

Ipak, u nastavku utakmice domaćin je ušao spreman bukvalno da grize, što je odmah donelo rezultat i to kakav.

Jaja Ture je u 48. minutu konačno načeo slabašnu odbranu gostiju. Usledila je potom sjajna solo partitura Serhija Aguera koji je pogocima u 40. i 50. minutu nokautirao goste.

Konačan rezultat postavio je Rahim Sterling u 66. minutu, a mogao je Siti da bude i još ubedljiviji da je u 73. minutu Aguero iskoristio penal.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov celu utakmicu ogledao je sa klupe domaće ekipe.

Londonski Plavci bili su na svom terenu protiv Stouka nadomak nastavka pobedonosne serije u Premijer ligi, ali su gosti na kraju osvojili bod (1:1)

Činilo se da je Holanđanin Gus Hidink pronašao način kako da složi ekipu, podigne joj samopouzdanje, ali je Čelsi opet pokazao neke slabostu.

Supertalentovani Bertran Traore je sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, posle dodavanja Nemanje Matića doveo domaćina u prednost u 39. minutu.

Kada su svi već mislili da je Čelsi zabeležiti četvrti uzastopni prvenstveni trijumf, Mame Biram Dijuf je u 85. minutu iskoristio nepažnju Čelsijeve odbrane i postavio konačan rezultat.

Branislav Ivanović i danas je komandovao odbranom Čelsija i to sa pozicije štopera.

Londonsku ekipu sada u sredu očekuje revanš meč osmine finala Lige šampionata protiv Pari Sen Žermena u kojem juri zaostatak od jednog gola (2:1).

Novi veliki šamar priredili su fudbaleri Njukasla svojim navijačima, jer to poraz na Sent Džejms Parku od Bornmuta sa 3:1 svakako jeste.

Nisu domaći baš imali ni previše sreće danas, jer je Bornmut poveo autogolom Stivena Tejlora u 28. minutu. Posle njega su trijumf osigurali Džošua King i Čarli Danijels.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović dobio je šansu od starta drugog poluvremena kada je zamenio Emanuela Revejea.

Svrake su ostale u opasnoj zoni na tabeli, odnosno na 19. poziciji sa bodom manje od velikog rivala Sanderlenda koji je zasad siguran.

Fudbaleri Sautemptona nisu na svom terenu uspeli da savladaju nezgodni Sanderlend. Bilo je 1:1, domaćin je do boda došao golom Virdžila van Dajka u trećem minutu sudijske nadoknade posle asistencije Dušana Tadića.

Prethodno je pet minuta pre kraja utakmice Sanderlend poveo pogotkom Džermejna Defoa.

Domaća ekipa je bila oslabljena u završnici utakmice, jer je u 79. minutu direktan crveni karton zaradio Hoze Fonte zbog povlačenja protivnika.