""

Žurka za 59.000 navijača - Štutgart zgazio i Aue (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.05.17. | 15:52

Švabe napravile još jedan veliki korak ka povratku u Bundesligu...

Na krcatoj Mercedes Benc areni, pred 59.000 ljudi i u divnom ambijentu, Štutgart nije mogao ništa drugo nego da napravi još jedan siguran korak ka povratku u Bundesligu! Švabe su još jednom odbranile lidersku pozicju i tri boda prednosti u odnosu na Hanover, a pred četom Hanesa Volfa danas je oružje položio Aue - 3:0.

Štutgart je do trijumfa vodio najbolji strelac lige Simon Terode koji je dva puta matirao goste. Prvi put u 14. minutu iz penala, a drugi put posle lepog centaršuta Insue sa boka. Terode, prvi golgeter Cvajte i prošle godine (25 golova), a drugi pretprošle (16 golova), tako je nastavio strašnu seriju (šest komada na poslednje četiri utakmice) i trasirao put domaćinu ka pobedi. S ova dva gola Terode 29-godišnji napadač došao je kote 23.

Tačku na veliku žurku na Mercedes areni stavio je atraktivnim golom Maksim, posle divnog driblinga - 3:0.

Podsetimo, u narednom kolu čeka nas veliki derbi Cvajte za prvaka - Štutgart ide u goste Hanoveru.

Arminija iz Bilefelda dugo je vodila na gostovanju Bohumu i bila jako blizu zlata vredne "trojke". Ipak, na kraju 1:1 i nekako sačuvana nada da se u preostalih 180 minuta može do opastanka. Prvi tim iznad zone ispadanja je Aue i on Bilefeldu beži samo tri boda...