©Reuters
©Reuters

Ajntraht ove sezone pobeđuje samo "drugoligaše"

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.10.23. | 21:53

Klub iz Frankfurta upisao drugi prvenstveni trijumf, posle Darmštata paoHajdenhajm (2:0)

Posle pet prvenstvenih kola bez trijumfa, Ajntraht je osetio ukus pobede. Tim iz Frankfurta uspeo je da posle više od mesec i po dana osvoji ceo plen na bundesligaškom bojištu i savladavši Hajdenhajm (2:0) stigne do drugog slavlja u sedam kola.

Novajlija u Bundesligi postao je druga žrtva Ajntrahta koji je prethodno savladao samo Darmštat, takođe klub koji je letos iz Cvajte ušao u viši rang.

Pobedu domačina najavio je Hugo Larson u 39. minutu. Talentovani švedski tinejdžer koji je stigao iz Malmea ovog leta uspeo je da iz drugog plana stigne do lopte i sa oko 25 metara postigne prvenac.

Perspektivni vezista uspeo je da načne rivala i da ostavi u senci nerealizovani penal Engankama u 30. minutu iz kojeg je domaćin mogao i ranije da trasira utakmicu u željenom smeru.

Minimalna prednost ostala je na snazi do 72. minuta, a nade Hajdenhajma ugasio je rezervista Knauf posle samo pet minuta provedenih na terenu iskoristivši iz drugog plana odličnu loptu Bute.

Večerašnjom pobedom Ajntraht je stigao do sume od deset bodova posle sedam kola može da žali zbog niza remija usled kojih sa značajne distance gleda u leđa najboljim timovima bundeslige, dok je Hajdenhajm pretrpeo četvrti poraz i trenutno je na sedam osvojenih bodova.