Aleksićeva dva komada - glavom u 89. za potpuni preokret od 0:2 do 3:2 (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 16.01.19. | 16:45

Sjajna partija srpskog fudbalera u trijumfu Malatije u Kupu Turske

Kakva utakmica za Danijela Aleksića u prvom meču osmine finala turskog Kupa u kom je njegov tim Malatija savladala Bodrum s 3:2 (0:2)! Po rezultatu se vidi kakav je to preokret bio, a domaćin je u poslednjih 10 minuta uspeo da postigne tri gola i dođe do pobede u prvom susretu.

Dva od ta tri pogotka je postigao srpski fudbaler Danijel Aleksić.

Aleksić je prvo pogodio s bele tačke u 80. minutu sigurnim udarcem po zemlji. Taj gol je dao zamajac domaćinu koji je stigao do izjednačenja u 83. minutu preko Pereire, a na kraju je Aleksić bio strelac u 89. minutu za potpun preokret.

Bio je to centaršut Pereire, Aleksić je bio na pravom mestu u pravo vreme, usledio je udarac glavom i Malatija je stigla do pobede u prvom okršaju osmine finala Kupa.

Prethodno su gosti vodili na poluvremenu s 2:0 posle golova Sola i Kala, međutim kada je Aleksić na kraju uključio motore doneo je pobedu svom timu.

Dodajmo i da je bivši fudbaler Crvene zvezde Mičel Donald ušao u igru u 46. minutu umesto Jildirima.