Fedor Čalov (Foto: AFP)

Čalov, uz malo sreće, srušio Zenit u Moskvi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.23. | 19:35

Minimalac CSKA u derbiju ruske Premijer lige, raduju se Gajić i Zdjelar

Fudbaleri moskovskog CSKA su u 20. kolu ruske Premijer lige savladali Zenit, a gol odluke postigao je Fedor Čalov u 72. minutu - 1:0.

Posle pasa Ivana Obljakova, Čalov je dobio nešto više prostora na ivici kaznenog prostora rivala i odlučio je to da iskoristio. Opalio je, lopta je na putu ka golu zakačila jednog od gostujućih fudbalera i prevarila golmana ekipe iz Sankt Peterburga Mihaila Keržakova.

Nije ovaj poraz uzdrmao Zenit na vrhu, pošto i dalje ima sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Rostov. CSKA je došao do 10. trijumfa i sa 35 bodova se izjednačio sa Dinamom na četvrtoj poziciji.

Zenit je uglavnom imao loptu u nogama, ali to nije uspeo najbolje da materijalizuje. U prvom poluvremenu je CSKA bio daleko konkretniji, ali nije bilo promene rezultata.

U nastavku su Moskovljani došli do prednosti, potom je Zenit krenuo na sve ili ništa, ali iako je imao veliku terensku inicijativu, nije uspeo ozbiljnije ni da ugrozi Igora Akinfejeva.

Bivši fudbaleri Crvene zvezde i Partizana, Milan Gajić i Saša Zdjelar, odigrali su čitav meč u dresu pobedničke ekipe.

RUSIJA 1- 20. KOLO

Orenburg – Spartak Moskva 2:0 (2:0)