Debakl u derbiju: Jokan će ozbiljno morati da poradi na prekidima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 18.08.21. | 23:07

VBA ubedljivo slavio protiv Šefild Junajteda u trećem kolu Čempionšipa (4:0); Oštrice primile dva gola "iz auta"

Mandat Slaviše Jokanovića na klupi Šefild Junajteda nije krenuo obećavajuće. Ni posle tri kola srpski stručnjak nema trijumf u prvenstvu. Na debiju od Birmingema minimalan poraz, sa Svonsijem u drugoj rundi remi bez golova, u derbiju trećeg na gostovanju Vest Bromvič Albionu debakl - 4:0 (1:0).

Očigledno će Jokanovićevom timu biti potrebno malo vremena da se uigra. Posle tri kola Oštrice ni u jednom trenutku nisu opravdale svoj nadimak. Mrežu rivala nisu zatresle nijednom za 270 minuta ligaškog fudbala, a za to vreme njihova odbrana kapitulirala je pet puta. Četiri samo večeras, od čega u tri navrata iz prekida, što je jedan od segmenata u igri na kojima će Jokanović ozbiljno morati da poradi ukoliko želi da i sa trećim engleskim klubom ostvari promociju u Premijer ligu (prethodno isto učinio sa Fulamom i Votfordom).

Užasno su gostujući fudbaleri branili prekide večeras na Hotornsu. Koliko je zapravo bilo loše najbolje govori činjenica da su dva gola primili iz - auta. Oba puta je desni bek Darlen Furlong "katapultirao" loptu sa desne aut-linije i izazvao opštu pometnju u šesnaestercu Šefilda. Toliko veliku da je defanzivac gostiju Džek Robinson kod vodećeg gola Albiona pogodio sopstvenu mrežu sredinom prvog poluvremena.

Vest Brom je prednost duplirao na samom startu nastavka, posle kornera prilikom kojeg je najsnalažljiviji bio Dara O'Šej, da bi samo šest minuta kasnije iz kontra napada Aleks Mouvat rešio pitanje pobednika. Ne i stavio tačku, pošto je na isteku sat vremena igre Furlong još jednom ogolio rak ranu Jokanovićevog tima.