Druga utakmica i drugi gol: Šaponjićev procvat u Bratislavi

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.02.22. | 01:25

Srpski napadač strelac u velikom preokretu Slovana (4:3)

Slovan iz Bratislave uspeo je da u drugom poluvremenu nadoknadi čak tri gola zaostatka i stogne do pobede nad Pohronijem, a jedan od igrača koji je imao značajan doprinos na putu do pobede bio je Ivan Šaponjić koji je upisao drugi gol na isto toliko utakmica u novoj sredini..

Pogotkom Dana Ozvolde fenjeraš je načeo lidera šampionata Slovačke, a dva pogotka Jaroslava Mihalika iz jedanaesteraca nagovestila su senzaciju. Ipak, u drugom poluvremenu Slovan je režirao neverovatan preokret, dok je udela na putu do nova tri boda imao i Ivan Šaponjić. Srpski napadač golom za 4:2 u 54. minutu uspeo je da smanji zaostatak i tako nastavi procvat ovog proleća.

Podsetimo, đak Partizanove škole bio je strelac i asistent nedavno na debiju za Slovan kada je tim iz Bratislave slavio 5:0 protiv Senice, a pogotkom na drugom meču u novoj sredini nastavio je da podiže formu i samopouzdanje.

Uz Šaponjića u strelce su se upisali i Grin, Kašia i Vajs te je Slovan stigao 16. pobede u prvenstvu.