Dve Tadićeve lepotice provukle Ajaks kroz iglene uši (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 16.12.20. | 23:14

Utreht namučio Kopljanike u Kupu – 5:4

Kad je teško – Dušan Tadić. Zna se ko je prva violina Kopljanika, iako mlađi sve više preuzimaju pažnju navijača i medija.

Ali, kada je stani – pani, kada mora da neko iskorači, da spasava tim, da izbori rezultat, da postigne gol ili upiše asistenciju, tu i dalje koplje nosi Dušan Tadić.

Igrao je Ajaks večeras po tankoj žici u Kupu Holandije protiv Utrehta, koji je oznojio sastav iz Amsterdama kako odavno niko u domaćici nije, ali na kraju je Tadić postigao prvi i poslednji gol, za prolaz dalje – 5:4.

Oba gola su bila atraktivna, a pogotovo drugi, za pobedu. Kod prvog, kojim je Dušan doneo izjednačenje u 8. minutu, čini se da je lopta malo zakačila nekog u živom zidu Utrehta, te da je prevarila golmana gostiju, koji je ostao da gleda kako fudbal ulazi u mrežu.

Spektakularan je bio meč u Amsterdamu. Ajaks je vodio 2:1, pa ponovo poveo 3:2, a onda je Utreht okrenuo na 4:3 u 71. minutu. Problem je što koliko god dobro igrali protiv giganta iz Amsterdama, kada se zaleti punom snagom na vas, kolena počnu da izdaju. E, to se desilo večeras Utrehtu.

Najpre je Zakarija Labjad u 81. minutu izjednačio na 4:4, da bi Dušan Tadić napravio čaroliju u 89. minutu. I to desnom nogom! Projektil van šesnaesterca, kojem golman nije mogao ništa.

Ajaks ide dalje, sa njim i PSV Ajndhoven i Venlo.