Printskrin

E, Krasnodar nije kiksnuo! Ozbiljan korak unapred, Lokomotiva i CSKA u problemu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.07.20. | 21:37

Zanimljivo u vrhu tabele ruskog šampionata

Kiksnula je Lokomotiva, kiksnuo je CSKA, ali Krasnodar je svoj posao protiv Urala uradio na maksimalan način i tako je načinio veliku stvar u borbi za plasman u Ligu šampiona. Krasnodar je slavio sa 3:0 (1:0) i tako stigao do 48. boda čime drži treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za najelitnije evropsko fudbalsko takmičenje. A napada ujedno drugu poziciju...

Sada Krasnodaru Lokomotiva beži tri boda, ali Krasnodar ima i meč manje. Takođe, CSKA je ostao na 47, a i u odnosu na Armejce Krasnodar ima utakmicu manje.

Ne može se reći da je Krasnodar bio u nekoj posebnoj formi u poslednje vreme, vezao je dva poraza, ali ovaj trijumf mu je došao kao kec na deset.

Da će se sve dobro završiti po domaćina mogli smo da naslutimo već u 14. minutu kada je strelac bio Markus Berg na asistenciju opasnog Utkina. Posle oštre lopte iz slobodnog udarca, Berg je samo krznuo loptu i dovoljno je preusmerio da završi u mreži.

Jednostavno, videlo se da je Krasnodar bolja i kvalitetnija ekipa, tako da ovaj trijumf uopšte nije bio pod znakom pitanja.

Koliko je domaćin dobro kombinovao videlo se i u 57. minutu kada je Manuel Fernandeš bio precizan, kao i kada je Kabelja u 82. minutu sa penala doneo 3:0. Inače, sasvim opravdano dosuđenog jedanesterca.

Krasnodar je bio dominantan na ovom susretu, imao je posed lopte od 61%, imao je osam šuteva u okvir gola, tri lopte su završile u mreži i možemo da kažemo da je ovo bila igra dostojna borbe za Ligu šampiona.

RUSIJA 1 – 28. KOLO

Arsenal Tula - Tambov 2:1 (1:0)