Ester slavi Miloja Prekovića: Srpski golman strelac u 96. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 18.09.23. | 21:17

I doneo bod svom timu

Dešava se, nije baš ni retko, da golmani u poslednjim minutima krenu u protivnički šesnaesterac na skok kod prekida kada se juri rezultat. Navijači Partizana se, verovatno, sećaju još Marka Amelije koji je tako doneo Livornu bod nasred JNA.

E, večeras zbog iste stvari navijači švedskog Estera slave – Miloja Prekovića. Srpski golman, nekadašnji čuvar mreže Voždovca, Inđije, OFK Beograda, digao je stadion na noge, jer je golom glavom u 96. minutu spasao Ester poraza kod kuće od Vasterasa – 2:2.

Otišao je Preković na skok kod kornera, lopta ga je „pronašla“, a on manirom rasnog centarfora je poslao u mrežu.

„Ne znam odakle da počnem. Bila je lepa atmosfera danas. Ovo je moj prvi gol u karijeri. Važan je zbog samopouzdanja što smo spasili bod. Hvala svima koji su nas podržavali na utakmici“, rekao je Preković u kameru posle utakmice.

Ester je trećeplasirani tim druge lige Švedske, dok je Vasteras na drugom mestu.