©Reuters
©Reuters

Evans od gosta na treningu do spasioca bledog Junajteda

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.09.23. | 22:55

Iskusni defanzivac asistirao Brunu Fernandesu za jedini gol na utakmici sa Barnlijem (1:0)

Džoni Evans se tokom leta vratio u Mančester Junajted posle osam godina uz ideju da sa klubom u kojem je ostavio značajan trag održi formu do narednog izazova, ipak, umesto usputne stanice Old Traford se ispostavio kao krajnje odredište makar kada je aktuelna polusezona u pitanju. Iskusni štoper ostao je u Mančesteru da zaoštri konkurenciju u odbrani, a na prvom povratničkom meču na kojem je bio starter upisao je asistenciju. Duga lopta na desni bok za Bruna Fernandesa predstavljala je polovinu posla, a volej udarac Portugalca upotpunio je lepu kombinaciju i doneo gol koji se na kraju ispostavio kao odlučujući (1:0).

Minimalac gostiju upeo je u senci da ostavi brojne probleme Crvenih Đavola koji su upisali treću pobedu uz isto toliko poraza u uvodnih šest kola Premijer lige. Suočeni sa lošom formom, ali i kadrovskim glavoboljama, izabranici Erika ten Haga uspeli su da i pored bledog izdanja stignu do celog plena, a gol u 45. minutu predstavljao je i svojevrsnu kaznu domaćinu za dve neiskorišćene šanse Zekija Amdunija.

Fernandes, koji je volej udarcem ukrasio susret, bio je glavna pretnja po gol Barnlija i pre pogotka, dok je deo pažnje privukao i Evans koji je u 25 minutu zatresao mrežu rivala, ali je pogodak opravdano poništen usled nedozvoljene pozicije jednog od igrača Junajteda.

Gol zaostatka u nastavku susreta bio je dodatni motiv domaćinu za inicijativu koja međutim nije prouzrokovala promenu rezultata, pa je Barnli ostao na samo jednom osvojenom bodu iz pet utakmica. Sa druge strane, gosti su posle dva vezana poraza u prvenstvu i izgubljene utakmice od Bajerna u Minhenu u okviru Lige Šampiona (3:4), uspeli da delimično poprave utisak i poziciju pred naredne duele.

Da je na putu povratka Junajted će imati priliku da potvrdi kroz dva susreta sa Kristal Palasom, u kupu i prvenstvu.