Stadion Orhusa za vreme nedavne utakmice sa Kopenhagenom (©AFP)

Jevtovićev Orhus ide u kvalifikacije za Ligu Evrope

Vreme čitanja: 1min | sre. 29.07.20. | 22:15

Beli očekivano slavili protiv Odenzea u finalu plej-ofa za kvalifikacije slabijeg kontinentalnog takmičenja 2:1 (1:0)

Pravila u danskoj Superligi su takva da je Orhus i pored odlične sezone, mogao da ostane bez kvalifikacija za Ligu Evrope, jer je treće mesto u plej-of grupi morao da "brani" u dodatnom doigravanju, ali je na kraju uspeo. U finalu plej-ofa za plasman u kvalifikacije za slabije evropsko takmičenje, Beli su očekivano slavili protiv Odenzea - 2:1 (1:0).

Orhus je golove postizao u najboljim mogućim trenucima i tako slomio Prugaste. Beli su potpunu dominaciju u prvom delu u vođstvo pretvorili pred sam odlazak na odmor, u poslednjem minutu prvog poluvremena, da bi posle manje od 120 sekundi igre u nastavku već duplirao prednost.

Gosti su zaostatak prepolovili posle prve prave prilike, samo nekoliko minuta nakon drugog primljenog gola, ali je to bilo sve što su prikazali. Na kraju će Orhus u kvalifikacije za Ligu Evrope, a sa njim i bivši igrač Crvene zvezde, Milan Jevtović koji će se ekipi pridružiti na početku predstojeće sezone.