©Reuters

Jorgandžije se prošetale madridskim komšilukom: Valjekanovo poniženje za najveću pobedu Atletika na strani

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.08.23. | 23:38

Gosti bez milosti protiv komšije iz španske prestonice (7:0)

Na stadionu nešto manje od deset kilometara udaljenom od svog doma, igrači Atletiko Madrida režirali su vatromet koji je večeras odjeknuo daleko van španske prestonice. Bez milosti, rafalom iz svih oružja, Jorgandžije su protiv Rajo Valjekana stigle do pobede 7:0 i tako ostvarile najubedljiviji trijumf van svog stadiona u klupskoj istoriji.

Grom, koji je zaštitni znak domaćina, večeras je iz vedra neba spržio Valjekas i ostavio pustoš iza nemilosrdne i nezaustavljive čete Dijega Simeonea. Iako je Rajo Valjekano treće kolo dočekao uz maksimalan učinak, bez primljenog gola, bolno prizemljenje posle rutinski preskočenih prepreka u vidu Almerije i Granade (oba kluba savladana rezultatom 2:0) režirali su sunarodnici argentinskog stratega.

Razgoropađeni gosti na pogon Gaučosa, uspeli su da se posle remija sa Betisom (0:0) vrate na željeni kolosek i dopišu drugu pobedu u sezoni. Mrežu rivala već u drugom minutu načeo je Antoan Grizman koji je rutinski obavio svoj deo posla na daljoj stativi posle asistencije Rodriga de Pola sa desnog boka. Prednost je već u 16. minutu udvostručio Memfis Depaj, koji je međutim u 35. minutu prinudno napustio teren i ustupio mesto Alvaru Morati.

Ulogu dirigenta u pobedi gostiju De Pol je zadržao i u nastavku prvog poluvremena te je u 36. minutu ponovo odradio veći deo posla fenomenalnim proigravanjem u prostor koje je njegov sunarodnik Nauel Molina pretočio u pogodak za 3:0.

U drugom poluvremenu glavne uloge su preuzeli Alvaro Morata i Anhel Korea te je Španac sa dva gola na najbolji način iskoristio ukazanu šansu, dok je između pogodaka saigrača precizan bio i Korea, ujedno asistent za drugi Moratin gol. Konačnih 7:0 i najubedljiviju pobedu na strani u istoriji Atletika potpisao je Markos Ljorente.