Južni Vels pripada Svonsiju: Paterson bez milosti prema Kardifu

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.10.21. | 15:19

Duel velikih rivala protekao u dominaciji domaćina (3:0)

Na krilima raspoloženog Džejmija Patersona, strelca vodećeg gola i asistenta kor preostala dva, Svonsi je rutinski savladao Kardif (3:0) u derbiju Južnog Velsa.

Napadač domaćina mrežu rivala načeo je u 29. minutu odličnim udarcem sa ivice šesnaestera. Neodbranjivom šutu koji se od obe stative odbio do mrežeprethodila je prilika koju je Smitiz osujetio sjajnom reakcijom, međutim uspavanu reakciju odbrane u nastavku akcije kaznio je junak Svonsija.

Minimalna prednost bila je na snazi do 60. minuta kada je Pasterson asistirao Pirou za 2:0 i tako otklonio većinu dilema, a tačku na susret stavo je Bidvel u 74. minutu.

Packa na gostovanju najvećem rivalu ujedno je i šesti vezani poraz Kardifa koji je u tom periodu postigao samo jedan pogodak, dok je Svonsi sa tri boda nastavio beg iz donjeg dela tabele i sada ima učinak od tri pobede, pet remija i četiri poraza.