CSKA Moskva (©Reuters)

Luka Đorđević ušao i za šest minuta srušio CSKA

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.03.23. | 19:51

Crnogorski reprezentativac dvostruki strelac protiv gostiju iz Moskve za pobedu 2:0

Ređao je Soči pobede tokom priprema, a i u prvom kolu ruske Premijer lige nakon zimske pauze radovali su se fudbaleri iz grada domaćina Zimskih olimpijskih igara 2014. godine. I to, protiv favorizovanog CSKA - 2:0 (0:0).

Pobedu nad gostima iz Moskve doneo je crnogorski reprezentativac Luka Đorđević, koji je za samo šest minuta nakon ulaska u igru dvaput bio precizan (72. i 78).

Iskusni Budvanin, nekada nada Zenita, upravo je protiv Armejaca odigrao najviše mečeva u karijeri (10), a sa ova dva gola četiri puta je matirao čuvenog Igora Akinfeeva. Prethodna dva puta učinio je to kao igrač Arsenala iz Tule.

S ovom pobedom Soči se popeo na sedmo mesto Premijer lige, dok je CSKA propustio priliku da se izjednači sa četvrtoplasiranim Dinamom.

Imali su izabranici Vladimira Fedotova inicijativu i češće pretili golu rivala, čak su i zatresli mrežu u 67. minutu, ali je VAR poništio pogodak Mojzesa. A, onda je na teren istrčao Đorđević...

Nekadašnji bek Crvene zvezde, Milan Gajić, ponovo je bio u startnoj postavi CSKA. Zamenjen je pet minuta pre kraja, dok je drugi internacionalac u redovima moskovskog kluba, bivši vezista Partizana Saša Zdjelar, ušao sa klupe u 71. minutu.

RUSIJA 1 – 18. KOLO

Fakel - Himki 1:1 (1:1)